Vonios baldai

Vonios baldai yra neatsiejama kiekvienų namų dalis. Sunku įsivaizduoti šiuolaikinius namus, kuriose nebūtų vonios kambario su tualetu, kriaukle, dušu ar vonia. Tie laikai, kuomet namuose nebuvo iš čiaupo tekančio karšto vandens ar kanalizacijos jau seniai praeityje. Dar kai kur kaimuose stūksantys lauko tualetai daugiau yra istorinis reliktas, o ne pagal paskirtį naudojama vieta.

Šiuolaikiniai vonios kambariai yra įrengti labai įvairiai, atsižvelgiant į jų erdvę. Daugiabučiuose namuose gyvenantys žmonės itin retai gali pasigirti dideliais ir erdviais vonios kambariais. Jiems tenka sukti galvas kaip vizualiai padidinti vonios kambarį ir pasistengti dizainą apgalvoti taip, kad tilptų vonios baldai.

Kruopščiai pasirinkus rinkamą vonios plytelių dizainą galima gana lengvai pakoreguoti patalpą. Derinant tamsias iš šviesias plyteles galima optiškai padidinti patalpą, pavyzdžiai, jeigu vonios kambarys yra siauras ir ilgas, išklijavus siaurąsias sienas šviesiomis plytelėmis, o plačiąsias sienas tamsiomis – jos vizualiai sutrumpės. Be to, pasirinkus plyteles su dideliais piešiniais ar raštais, vonios kambarį galima dar labiau sumažinti, todėl norint padidinti patalpą reikia rinktis neryškiais raštais puoštas plyteles.

Pasirinkus tinkama plyteles vonios kambarį galima paaukštinti arba pažeminti. Norint sukurti aukštesnių lubų efektą, reikėtų sieną plytelėmis išklijuoti iki lubų, o priešingą efektą sukurti padės sienos „suskaldymas“ horizontaliomis skirtingų spalvų ir tonų plytelėmis.

Vonios balai ir buitinė įranga yra kone didžiausias galvos skausmas žmonėms, turintiems mažus vonios kambarius. Vonios kambaryje dažniausiai turi sutilpti ne tik vonia arba dušo kabina, kriauklė, skalbimo mašina, spintelėms įvairioms skalbimo ir prausimosi priemonėms bei kosmetikai, o taip pat kartais vonios kambaryje turi būti įtalpinamas tualetas ir tualeto reikmenys.

Vis dėl to šiuolaikinės galimybės leidžia kuo puikiausiai išplanuoti ir pačias mažiausias patalpas. Daugelis santechnikos gamintojų gamina mažus praustuvus, kurių plotis siekia vos iki 20 cm. Žinoma, tai nėra pats patogiausias praustuvas – jame bus sunku praustis veidą ar valytis dantis, kadangi įprastinių praustuvų plotis siekia apie 60 cm. Tačiau visada galima rinktis ilgesnį ir siauresnį praustuvą – viskas priklauso nuo vonios kambario ilgio ir pločio santykio. Svarbiausia, kad vonios baldai būtų ergonomiškų formų ir netrukdytų praeiti. Dažniausiai ergonomiški baldai yra suapvalintų formų, neturi kampų arba yra pagaminami pagal individualų užsakymą, atsižvelgiant į vonios kambario formą.

Mažuose vonios kambariuose dažniausiai yra įrengiamos dušo kabinos, o ne vonios, kadangi jos sutaupo erdvę, kurią galima panaudoti, pavyzdžiui skalbimo mašinai. Tačiau jeigu vonios kambaryje niekaip netelpa net ir pati mažiausia skalbimo mašina, ją galima įrengti ir kitoje buto vietoje. Geros šiuolaikinės skalbimo mašinos pasižymi tyliu darbu, todėl jas galima lengvai paslėpti prieškambaryje esančioje sieninėje spintoje arba įmontuoti virtuvėje.

Tinkamai parinkti vonios baldai ir interjeras paversti net ir patį mažiausią vonios kambarį jaukiu ir maloniu, tačiau reikia nepamiršti, kad mažuose vonios kambariuose labai svarbu įrengti ir gerą ventiliavimo sistemą, kad susikaupę vandens galai neužsilaikytų ilgą laiką.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *